Голова Європарламенту Мартін Шульц в своєму виступі на саміті ЄС в Брюсселі в четвер заявив, що бомбардування Алеппо сирійським режимом за російської повітряної підтримки в черговий раз "розтоптали" всі принципи міжнародного права.
Він зазначив, що "в Сирії, як і в Україні, саме Росія підтримує хворобливий статус-кво". "Це Росія ставить під загрозу архітектуру світової безпеки і встановлених принципів міжнародного права", – заявив глава Європейського парламенту.
"Я хочу подякувати президенту Франсуа Олланду за зайняту тверду позицію проти будь-якої безкарності осіб, залучених у військові злочини. Європейський парламент вимагає, щоб були зроблені висновки з цих дій і щоб винні у військових злочинах і злочинах проти людяності були залучені до відповіді за свої акції", – підкреслив Шульц.
За його словами, "Росія і режим Башара Асада повинні припинити будь-які атаки, спрямовані проти цивільних цілей і цивільних та медичних структур, вони повинні вжити негайних заходів для припинення військових дій і дозволити безперешкодний доступ гуманітарним організаціям до нужденного населення".
При цьому він привітав надзвичайну гуманітарну ініціативу Європейського союзу для Алеппо, але визнав, що ці зусилля можуть виявитися марними, якщо не буде забезпечений доступ допомоги та медична евакуація населення.
"Якщо російські сили як і раніше будуть займати територію в Сирії, Москва буде все більш і більш ізольованою як в плані дипломатичному, так і моральному. Отже, російським керівникам слід з використанням того впливу, який країна має на міжнародній сцені в якості члена Ради Безпеки ООН, вжити заходів для відновлення авторитету і довіри. Європейський союз повинен, як і раніше, запропонувати їм можливість повернутися до столу переговорів. з цією метою ми повинні використовувати всі засоби, наявні в нашому розпорядженні", – сказав Шульц.
Нагадаємо, глава британського уряду Тереза Мей заявила, що Велика Британія виступає за єдину політику ЄС щодо чинення тиску на Росію через її дії в Сирії.
Зазначимо, Рада Федерації Росії 12 жовтня схвалила безстрокову воєнну інтервенцію в Сирію. На початку вересня США і Росія домовилися про перемир'я в Сирії, яке протрималося лише тиждень. На тлі запеклих боїв за Алеппо США оголосили про припинення переговорів з Москвою.
Авіація РФ почала бомбардування в Сирії 30 вересня 2015 року. До складу авіаційної групи входять понад 50 літаків і вертольотів, включаючи Су-24М, Су-25 і Су-34. Росію вже неодноразово звинувачували в боротьбі не проти терористів ІДІЛ, як було заявлено, а проти сирійської опозиції.