Як повідомили у медіа-центрі Федерація профспілок, таку заяву Хара зробив сьогодні, 7 листопада, під час проведення селекторної наради керівників членських організацій – членів президії ФПУ.
"Заявляю про складання повноважень голови ФПУ. Не вважаю можливим далі керувати організацією, в якій більшість керівників членських організацій середньої та вищої ланок є хронічними неробами, професійними зрадниками і провокаторами", – йдеться в його заяві.
Хара зазначив, що саме вони є головною перешкодою реформування ФПУ і всього профспілкового руху України.
"Вони постійно пристосовуються до будь-якої влади … постійно, протягом десятиліть зраджують всіх і вся з єдиною метою – максимально довго, бажано до гробової дошки, утриматися на своїх посадах, при цьому витрачаючи левову частку членських внесків жебракуючих найманих працівників лише на себе", – написав Хара.
Він заявив, що подав у відставку через чергову зраду переважної більшості голів ЦК профспілок, "що виконують волю нинішніх міністрів та Адміністрації Президента".
Нагадаємо, Генпрокуратура розпочала перевірку ФПУ у травні. У ГПУ вважають, що федерація не мала права відчужувати майно, яке є державною власністю і перебуває у профспілок в управлінні. У ФПУ наголошують, що курорти і санаторії є їх власністю, і називають дії ГПУ втручанням у внутрішні справи федерації.
Генпрокуратурою порушено 36 кримінальних справ, 22 з яких направлено до суду. Завдані державі збитки оцінюються в 55 млн грн.
До судів направлено 166 позовів: 120 – про повернення незаконно відчуженого державного майна на суму 117 млн грн і 46 – про повернення земельних ділянок загальною площею 42 га.
ФПУ вважає дії прокуратури втручанням у внутрішні справи федерації. Спроба оскаржити дії Генпрокуратури у суді провалилася.
Крім цього, заступник генпрокурора Віктор Занфіров заявляв, що голова Федерації профспілок, народний депутат від Партії регіонів Василь Хара був особисто зацікавлений у приватизації профспілкового майна.