"Про це говорити поки передчасно. Буде створена робоча група, яка визначить …" – сказав глава облради.
При цьому він висловив думку, що реалізація введення російської мови як регіональної не вимагатиме особливо великих витрат в Донецькій області.
"У нас немає необхідності переробляти, наприклад, документацію на російську мову", – сказав він.
При цьому Федорук зазначив, що якщо місцеві громади приймуть рішення визнати регіональною якусь іншу мову крім російської, наприклад, грецьку, то на реалізацію цього рішення їм доведеться шукати кошти самостійно.
Всього, за словами спікера, в області налічується 31 мовна група. Найбільш поширеними є грецька, білоруська, татарська і вірменська мовами. На всіх інших спілкується менше 0,1 відсотка населення області, зазначив голова облради.
Як повідомлялось, раніше «регіонали» визнали, що не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської. Про це заявив.
За словами заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова в Україні 46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську.
«Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.
Нагадаємо, Донецька обласна рада на позачерговій сесії 16 серпня ухвалила рішення про надання російській мові на території області статус регіональної.