Глава УГКЦ закликає вірян не продавати свої голоси на виборах

16 Квітня 2012, 15:22

вибори«Ми не будемо вказувати за кого голосувати, але ми будемо просити наших людей не продавати свої голоси. Тому що той, хто намагається купити голос, вже не може бути тим, хто побудує щось хороше в Україні», – заявив Святослав.

Він зазначив, що вибори в парламент подія важлива, неординарна, від неї залежить майбутнє кожного з нас і у день голосування кожен має прийти до виборчих дільниць. «Вибори не якась другорядна справа. Бо потім ми за свій вибір понесемо відповідальність. Ми знаємо, що українці змучені демократією. Але ми будемо закликати їх цей вибір зробити, не бігти від нього. Бо не зробити свій вибір – це велике зло – прояв громадянської незрілості», – пояснив глава УГКЦ.

«Ми будемо закликати громадян своїм голосом обирати нову незалежну Україну. Тобто звернемося із закликом стати християнином в момент голосування. Ми повинні проголосувати за втілення певних християнських цінностей в нашому громадянському та суспільному житті», – зазначив Святослав.

Як повідомлялось, згідно з результатами опитувань, 74,8% українців заявили, що «його голос не продається в принципі», за 50 грн готові продати свій голос 0,7%, від 50 до 500 грн готові продати свій голос 8,3% і більшість із тих, хто готовий продати свій голос на виборах (12,3%), можуть погодитися на це за суму понад 500 грн.

7,7% опитаних продали б свій голос, якби все одно збиралися голосувати за партію, що запропонувала гроші. 1,7% – продали б свій голос за будь-які гроші будь-якої партії. 9,4% респондентів не змогли відповісти на це питання.

Нагадаємо, згідно із результатами цього дослідження менше 6% українців вірять у чесні вибори. 

За даними соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у лютому, 5% прохідний бар’єр подолали б чотири партії: ПР – 16,5%, ВО "Батькiвщина" – 14%, "Фронт змiн" – 7,9%, КПУ – 5,7%.