За словами Хейґа, якщо протягом наступних кількох днів у цьому не буде поступу, настане наступна стадія відповіді Європи на кризу – заборони на в’їзд і замороження активів причетних до цього осіб із Росії, – яку розглянуть на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС у понеділок.
Хейґ нагадав і про попередження ЄС: якщо криза буде інтенсифікуватися далі, Євросоюз перейде й до ще більш далекосяжних заходів.
Наразі, зауважив він, Росія не пішла ні на які поступки з жодного з питань, які непокоять Україну чи Захід, і не скористалася з жодної можливості самій піти на деескалацію напруженості.
Британський міністр вважає, що вирішальним моментом стануть призначені на 14 березня в Лондоні переговори державного секретаря США Джона Керрі і міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.
Перед цими переговорами з Джоном Керрі зустрінуться сам Вільям Хейґ і британський прем’єр Дейвід Камерон.
Як відомо, Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня "всекримський" референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії. На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».
Крім того, 11 березня Верховна рада Криму також ухвалила «декларацію про незалежність» півострова і вирішила, що голосування за першим варіантом, про «возз’єднання» з Росією, вважатиметься голосуванням на підтримку цієї «незалежності» для того, щоб відразу втратити її і вступити до Росії.
Тим часом, ось уже два тижні на території Автономної республіки Крим перебувають озброєні військовослужбовці Російської Федерації, які постійно блокують українські військові частини.