Глава МЗС Польщі: Меркель, Олланд і Кемерон підтримують підписання Україною угоди про асоціацію у Вільнюсі

28 Листопада 2013, 10:34

На думку Радослава Сікорського, малоймовірно, що у Вільнюсі дійде до підписання угоди про асоціацію, хоча й бажано. «Все вказує на те, що ЄС буде проводити консультації у Вільнюсі на рівні глав держав і урядів щодо ситуації в Україні», – заявив Сікорський.

Крім того, у своєму інтерв’ю для Rzeczpospolita він заявив, що і Анґела Меркель, і Франсуа Олланд, і Девід Камерон підтримують пропозицію для України.

Він також заявив, що другий лист Тимошенко про ліквідацію її питання виглядає дуже переконливо, що може спричинити до позитивного рішення у питанні асоціації, що було  б важливим жестом до українців. «Крім того, на вулицях Києва та інших міст протестує українське суспільство, яке просить Європу про асоціацію», – додав міністр.

На запитання, чи не будуть якимось чином пом’якшені вимогу для України у Вільнюсі, він заявив, що ЄС надає макроекономічну допомогу лише обмежено, а для макроекономічної допомоги є інша інституція – Світовий банк та МВФ. «МВФ враховує специфіку України. Наскільки мені відомо, закликає до підвищення ціни на газ протягом найближчих п'яти років із наданням допомоги для найбідніших верств населення. Але умова допомоги проста: українська влада повинна робити те, що ми робили в 90-ті роки – проводити реформи»,- заявив Сікорський.

На думку міністра, найкращим прикладом щодо реформ для України зараз має бути Молдова.«Для України, найкращим прикладом нехай буде Молдова, яка, не торгуючись, запроваджує реформи, завдяки чому отримує допомогу від ЄС на душу населення на рівні країн, що перебувають на порозі членства. Є просунутіша, ніж Україна у  справі спрощення візового режиму. Ми не будемо торгуватися з Росією, хто дасть більше. Не про це йдеться в європейській інтеграції», – наголосив міністр.

На запитання, що чекає Україну, якщо угоду про асоціацію не буде підписано у Вільнюсі, міністр відповів, що «бере на віру слова президента Януковича, що Києву треба розглянути російську пропозицію і спробувати взаємодіяти з Росією».