НОВИНИ

Тимошенко закликає ЄС підписати асоціацію без її звільнення

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликає лідерів ЄС підписати Угоду про асоціацію з Україною, не висуваючи будь-яких умов, якщо президент Віктор Янукович ухвалить таке рішення. Про це йдеться у зверненні Тимошенко до лідерів Європи, яке озвучила дочка екс-прем'єра Євгенія Тимошенко після зустрічі з матір'ю в харківській ЦКБ № 5.

"Якщо під тиском великого повстання українців на всіх євромайданах в Україні і по всьому світу Янукович в останній момент 29 листопада таки вирішить підписати угоду, на це є мізерна надія, яка базується на страхах авторитарного лідера перед повстанням народу, якщо Янукович прийме позитивне рішення, я гаряче прошу вас підписати угоду в п'ятницю без будь-яких коливань і умов, в тому числі що стосуються мого звільнення", - закликала Тимошенко.

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.

Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.

Як відомо, однією з умов підписання угоди про асоціацію з ЄС було вирішення проблеми вибіркового правосуддя.

Також 21 листопада  Верховна Рада не змогла ухвалити жоден з шести законопроектів, який би дозволяв ув'язненому колишньому прем'єрові Юлії Тимошенко відбути на лікування за кордон.

Напередодні комітет Верховної Ради із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності   відправив законопроект щодо лікування українських засуджених за кордоном на доопрацювання у відповідну парламентську робочу групу. Депутат від фракції Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що в депутатів  "до 28 листопада (до саміту Східного партнерства у Вільнюсі. - ред.) ще є час для напрацювання законопроекту". 

Депутати від опозиції заявили про  намір зареєструвати ще один законопроект, що стосується лікування ув'язнених за кордоном. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.