Міністр закордонних справ і євроінтеграції Молдови Ніку Попеску заявив, що Кишинів хоче підтримувати хороші відносини з Росією, але не буде для цього переходити "червоні лінії", в тому числі погоджуватися на федералізацію Молдови. Про це повідомляє Deschide.
"Молдовани не конфліктні люди і не хочуть бути з ким-небудь в поганих відносинах. Моя стартова позиція в зовнішній політиці – це добрі відносини з усіма, зокрема з Росією, проте є червоні лінії, які ми не перейдемо. Приносячи присягу, я сказав, що буду захищати цілісність Республіки Молдова. Ми не можемо здійснити федералізацію Молдови, я поклявся захищати незалежність. Ми хочемо прагматичного партнерства з Росією, а переговори про федералізацію не стосуються цього партнерства. Ми будемо підтримувати позитивний діалог з Росією і подолаємо розбіжності", – зауважив він.
Зокрема, Поплеску зазначив, що РФ, ЄС і США дійшли консенсусу щодо Молдови.
"Ці сили хочуть, щоб Молдова була стабільною державою, тому подолали існуючі розбіжності; всі вони сказали, що хочуть мирної передачі влади", – підкреслив він.
Своєю чергою, як повідомляє Ziarul Naţional, Попеску наголосив, що вже поговорив з радником глави ЄС і співпрацює з декількома західними канцеляріями. Водночас він додав, що "підтримка Румунії, держави, з якою ми багато в чому ділимо одну історію, мову та ідентичність, дуже важлива".
Крім того, Полеску відзначив, що хоче ефективно співпрацювати з молдовськими послами, акредитованими в різних країнах, щоб повернути Молдову в "позитивне поле" ЄС.
"Ті, хто добре працюють, залишаться на своїх постах. Можу сказати, що 99,9% співробітників МЗС залишаться на посаді. Вони самі ухвалять рішення, якщо хочуть працювати зі мною", – повідомив він.
Нагадаємо, 11 червня президент Молдови Ігор Додон повідомив, що скасував підписаний у неділю в.о. президента Павлом Філіпом указ про розпуск парламенту.
Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.
ЄС позитивно прокоментував прийняте 8 червня парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами.
Також СБУ и для недопущення загострення ситуації в Кишиневі посилила контррозвідувальний режим на в`їзді до Молдови через територію України щодо радикально налаштованих росіян.
Раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що ситуація у Молдові є ймовірною загрозою для півдня України.