Глава МЗС Литви пояснив, що для асоціації з ЄС одних обіцянок української влади недостатньо

Акценти
31 Січня 2013, 17:39

«Це ще не вирішено. Було б великою помилкою вважати, що це буде автоматично, що все відбудеться само собою», – сказав Лінкявічюс.

Він відзначив, що Україна є важливим партнером не лише для Литви, а й для всього Європейського Союзу, а її геополітична роль в Європі дуже важлива. Втім, за словами мінстра, Україна має прийняти рішення про вибір.

«Має бути не лише процес, а й результат, який можна було б оцінити і відчути», – сказав Лінкявічюс.

Він відзначив, що сьогодні вранці на засіданні Групи друзів України з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою, глава українського зовнішньополітичного відомства розповів про хід виконання Києвом рекомендацій Ради закордонних справ ЄС, висловлених 10 грудня 2012 року.

«У багатьох сферах є зрушення вперед, це стосується і виборчого кодексу, і конституційної реформи… Це все добре, але це знову ж таки – процес, а потрібно, щоб були результати», – сказав Лінкявічюс.

Він також підкреслив необхідність розв’язання Україною проблеми виборчого правосуддя.

«Потрібні дуже серйозні зусилля, оскільки є дуже багато питань, і треба відверто говорити про це. Незважаючи на те, що пояснюється зворотне, але враження все одно залишається таким самим, і треба, щоб наші українські друзі про це знали і ставилися до цього відповідально», – сказав литовський міністр.

Як повідомлялось, у Європарламенті виступають за підписання угоди про асоціацію з Україною у листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі.

Україна та ЄС розпочали переговори щодо угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року угода була парафована сторонами.

Читайте також Нові звинувачення Тимошенко не здивували світ: Януковича попереджають про наслідки

90