«Думаю, хтось намагався перевірити: чи можливо вивести людей за такою схемою, під таким приводом, на вулицю. У них це вийшло», – вважає міністр.
«Ті ж люди, які свого часу писали нам заяви про порушення авторських прав – на підставі яких і було порушено цю кримінальну справу – потім прийшли під міністерство з протестною акцією. Думаю, просто обкатувалася технологія», – уточнив глава МВС.
«Раніше таких ситуацій не виникало, тому реакція на подібного роду загрози не відпрацьовувалася. Очевидно, що для відповідного захисту необхідне спеціальне програмне забезпечення. Ми зробили висновки з того, що сталося і зараз таке програмне забезпечення буде придбано, встановлено і т.д.», – заявив міністр, пояснюючи, чому сайт його і ряду інших відомств не витримав атаки хакерів.
«Мене, ось, особисто, інше насторожило: реакція суспільства. Скільки людей не приховували радості у зв'язку з тим, що «лягли» сайти урядових установ. Скільки громадян добровільно підтримали ці хуліганські дії, ці ДОС-атаки», – обурився Захарченко.
Нагадаємо, 31 січня Міністерство внутрішніх справ закрило файлообмінник Еx.ua. Приводом для закриття стало порушення кримінальної справи згідно з ч. 2 ст. 176 Кримінального кодексу (порушення авторського права й суміжних прав).
Після закриття Еx.ua були зафіксовані перебої в роботі сайтів органів влади.
У ніч на 3 лютого файлообмінник ex.ua відновив свою роботу.
За даними дослідження Research&Branding Group, 24% опитаних українців у цілому підтримують інтернет-користувачів, які блокували на знак протесту проти закриття файлообмінника ex.ua роботу низки сайтів державних установ.