Глава місії спостерігачів Європарламенту: кандидати не мали рівних можливостей

29 Жовтня 2012, 15:50

«Місія Європейського парламенту висловлює доволі критичні зауваження щодо цієї виборчої кампанії. Звертаючись до українського народу від імені Європейського парламенту, ми б хотіли сказати, що в нас є зобов’язання говорити про всі ті проблемні питання, які відбувалися під час виборчих перегонів», – сказав він.

Серед проблем він відзначив недосконалість нового виборчого закону.

«Що стосується виборчої кампанії, можна сказати, що вона була активною, але не було надано можливості кандидатам передати свої послання виборцям та змагатися між собою на рівних умовах», – сказав він.

Коваль зазначив, що «на жаль, виборчий процес був затьмарений низкою недоліків, перш за все, це ув’язнення двох очільників української опозиції».

Він також критично оцінив відсутність прозорості в фінансуванні політичних партій.

«Це небезпечно для демократичного життя країни», – сказав він, висловивши сподівання, що новий парламент розпочне дискусію з метою вирішення цього питання.

Однак Коваль підкреслив, що його порадувала поведінка українських громадян під час виборів.

«Позитивний аспект – те, як поводились українські громадяни у день виборів. А день цей був мирним», – зазначив він, висловивши думку, що явка була досить високою.

«Все це показує на велике бажання українських громадян належати до сім’ї демократичних європейських країн», – сказав він.

Нагадаємо, спостерігачі від ОБСЄ вказують на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.

Зокрема, спостерігач від ОБСЄ Павло Гойда, який працював при виборчих комісіях в Житомирській області, заявив, що результати парламентських виборів в Україні можуть негативно вплинути на українсько-європейські стосунки. 

Натомість прем'єр Микола Азаров одразу після оголошення екзит-полів запевнив, що міжнародні спостерігачі не мають претензій до українських виборів.

98