«Я не можу сказати, що ми можемо зараз створити щось таке в Україні, навіть найкращу програму, що реально буде сприяти продовженню життя українців», – повідомила радник Президента.
При цьому Герман зазначила, що й іноземні партнери України мають розуміти, що такий фактор, як аварія на Чорнобильській атомній електростанції, поставив Україну в надзвичайне становище порівняно з іншими країнами
«Ми маємо говорити зі світом мовою Чорнобиля, мовою жертв Чорнобиля. Світ має зрозуміти, що тут порівнювати Україну з іншими країнами просто негуманно», – сказала вона.
Радник Президента зазначила, що аварія на ЧАЕС призвела до істотного скорочення тривалості життя українців.
Як повідомляло агентство, у вересні 2010 року Президент Віктор Янукович зазначав, що середня тривалість життя в Україні становить 67,5 років, а середня тривалість життя людей у Китаї перевищує цей показник більш ніж на 10 років.
Зі слів віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, показники середньої тривалості життя після виходу на пенсію в Україні практично такі ж, як й у європейських країнах.
Київська міська державна адміністрація має намір домогтися збільшення середньої тривалість життя киян на 7 років з 71-72 до 78-79 років у рамках проекту розвитку Києва протягом 15 років.
9 вересня Янукович схвалив закон про пенсійну реформу, яким, зокрема, передбачається підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років із щорічним його збільшенням на 6 місяців.
Нагадаємо, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, середня очікувана тривалість життя при народженні у жінок – 74,8 років, а у чоловіків – 64,3 років.
Протягом третього кварталу 2010 року смертність в Україні перевищувала народжуваність на 30%. Україна посідає передостаннє місце в Європі за тривалістю життя.