Heritage Foundation: Україна піднялася у рейтингу економічної свободи

12 Січня 2012, 19:22

Торік Україна займала 164-е місце, роком раніше – 162-е.

Нижче Україні знаходяться такі країни, як Узбекистан, Зімбабве, Північна Корея.

У категорії «репресивних» економік вище України розташувалася Білорусь (153-е місце).

Росія перебуває на 144-му місці в нижній частині категорії «в основному невільні економіки».

Гонконг зберіг звання вільної економіки світу в рейтингу, на другому місці Сінгапур, далі йдуть Австралія, Нова Зеландія і Швейцарія.

У звіті наголошується, що за останній рік ситуація з економічною свободою в світі в цілому погіршилася. Експерти пов'язують це насамперед із величезним державним втручанням на тлі кризи.

«Уряди пояснюють такі витрати необхідністю знову запустити економічне зростання, але це не працює, — говорить президент Heritage Foundation Едвін Фелнер. – Ми вважаємо, що прийшов час дати шанс ринку показати, на що він здатний».

Найвільнішою економікою серед колишніх радянських республік визнано Естонію, що зайняла 16 місце і обійшла в рейтингу Фінляндію, Швецію і Німеччину.

Гонконг зберігає найвищу позицію в рейтингу 18-й рік поспіль. У звіті зазначено, що введення гонконгською владою мінімальної зарплати, «трохи посунули лідера в напрямку більш бюрократизованої економіки».

Повний рейтинг на сайті Heritage Foundation.

Як раніше повідомляв Тиждень, Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Позначки: