Торік Україна займала 164-е місце, роком раніше – 162-е.
Нижче Україні знаходяться такі країни, як Узбекистан, Зімбабве, Північна Корея.
У категорії «репресивних» економік вище України розташувалася Білорусь (153-е місце).
Росія перебуває на 144-му місці в нижній частині категорії «в основному невільні економіки».
Гонконг зберіг звання вільної економіки світу в рейтингу, на другому місці Сінгапур, далі йдуть Австралія, Нова Зеландія і Швейцарія.
У звіті наголошується, що за останній рік ситуація з економічною свободою в світі в цілому погіршилася. Експерти пов'язують це насамперед із величезним державним втручанням на тлі кризи.
«Уряди пояснюють такі витрати необхідністю знову запустити економічне зростання, але це не працює, — говорить президент Heritage Foundation Едвін Фелнер. – Ми вважаємо, що прийшов час дати шанс ринку показати, на що він здатний».
Найвільнішою економікою серед колишніх радянських республік визнано Естонію, що зайняла 16 місце і обійшла в рейтингу Фінляндію, Швецію і Німеччину.
Гонконг зберігає найвищу позицію в рейтингу 18-й рік поспіль. У звіті зазначено, що введення гонконгською владою мінімальної зарплати, «трохи посунули лідера в напрямку більш бюрократизованої економіки».
Повний рейтинг на сайті Heritage Foundation.
Як раніше повідомляв Тиждень, Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичай займає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.