Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко назвала "маячнею та фарсом" заяву уповноваженого РФ за прав людини Тетяни Москалькової про неможливість обміну незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це представник України в ТКГ написала на своїй сторінці в Facebook.
Так, омбудсмен Росії раніше заявила, що обмін Сенцова на російських ув’язнених, які утримуються в Україні, неможливий, оскільки він нібито має громадянства Росії і України.
"Що стосується Сенцова, Штиблікова і так далі – у них вийшло за фактом два громадянства. І відповідно до української Конституції, їхні громадяни видачі не підлягають на територію Росії – так само, як і у нас громадяни не підлягають видачі на іншу територію", – зазначила Москалькова.
За її словами, необхідно шукати "якусь нову правову форму", зокрема, між Росією і Україною має бути укладено двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами.
"В угоді має бути обумовлено, що ці люди визнаються громадянами і однієї, і іншої держави, до них повинні допускатися консули і уповноважені з прав людини", – додала вона.
Водночас Москальковоа завила, що треба надати громадянам право вибрати собі якесь одне громадянство та відмовитися від іншого.
Своєю чергою, Геращенко повідомила, що для звільнення українських політв'язнів потрібна лише "політична воля і бажання Путіна".
"Те, що городить омбудвумен РФ Т. Москалькова про неможливість звільнення Сенцова і якусь загадкову "нову правову угоду" між РФ і Україною – це, звичайно, маячня, банальне і лицемірне затягування часу, фарс , підлість й продовження тактики шантажу долями живих людей. Єдине, що потрібно для звільнення Сенцова, Кольченка, Сущенка,інших бранців Кремля і заручників з окупованих територій – це політична воля і бажання Путіна. Волі немає, навпаки, є бажання замордувати при потаканні і байдужості світу", – підкреслила вона.
Крім того, перший заступник голови парламенту додала, що Україна продемонструвала всі можливі кроки і ініціативи задля звільнення наших бранців.
Читайте також: 100 днів голодування Сенцова. Які країни закликали Росію звільнити політв'язня
Нагадаємо, 22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.
Як повідомлялося, суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування.