Геращенко повідомила, скільки людей вважаються зниклими безвісти на Донбасі

30 Серпня 2018, 17:06

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, за даними Служби безпеки України, зниклими безвісти на Донбасі вважаються 294 людини. Про це в четвер, 30 серпня, вона заявила на прес-конференції в Києві.

 

"У Мінську ми користуємося списком, який складає об'єднаний центр Служби безпеки України, як заручників, так і зниклих безвісти. У тому списку людей, яких ми розшукуємо на сьогодні, 294 людини. Серед них багато цивільних", – наголосила Геращенко.

 

Водночас вона заявила, що, за оцінками Міжнародного комітету Червоного хреста, понад 1000 тіл загиблих залишаються не ідентифікованими.

 

"Українська сторона, служби, залучені до питання пошуку зниклих безвісти, роблять максимально для того, щоб розшукувати, ідентифікувати", – повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

 

За її словами, у 2017 році ідентифікували 71 тіло, 18 тіл загиблих передали на тимчасово окуповані території. Крім того, у лютому 2018 року останки тіл двох росіян передали РФ.

 

Крім того, Геращенко підкреслила, що МКЧХ має обмежений доступ до окупованих територій, його представників жодного разу не допустили до в'язниць ні в РФ, ні в не підконтрольних уряду окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), де утримують українців.

 

Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект №5435 про правовий статус осіб, зниклих безвісти. За проект закону проголосували 238 народних депутатів.