НОВИНИ

Парламент ухвалив закон про правовий статус зниклих безвісти

За документ проголосували 238 народних депутатів.

Верховна Рада України в четвер, 12 липня, ухвалила в другому читанні законопроект №5435 про правовий статус осіб, зниклих безвісти. За проект закону проголосували 238 народних депутатів.

 

Як зазначається, документ визначає поняття "особа, яка пропала безвісти" в контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких осіб і надає їм відповідний захист. Таким чином, крім вже існуючого поняття "безвісно відсутньої особи", яке є у Цивільному кодексі України, законодавство буде включати в себе також поняття "особа, яка пропала безвісти".

 

Так, автори проекту підкреслюють, що це є критично необхідним як у нинішній ситуації збройного конфлікту, так і в подальшому постконфліктному відновленні.

 

Законопроект закріплює право осіб знати про долю своїх зниклих родичів, що є базовою нормою для захисту їх прав, пов'язаних із правовим статусом особи, зниклої безвісти. Документ також визначає процедуру розшуку осіб, зниклих безвісти – від подачі заяви про розшук і до його припинення.

 

Водночас для розшуку зниклих безвісти осіб у зв'язку з конфліктом створюється Комісія з питань осіб, зниклих безвісти. Визначається, що це орган, який відповідає за з'ясування долі і місцезнаходження таких осіб. Комісія є держателем Єдиного реєстру даних про осіб, зниклих безвісти, в якому міститься інформація, необхідна для пошуку таких осіб, яка збирається з метою встановлення їх місцезнаходження та ідентифікації невпізнаних останків.

 

При цьому комісія співпрацює з усіма органами держвлади, міжнародними та громадськими організаціями, які займаються питаннями зниклих безвісти осіб.

 

Нагадаємо, 15 грудня 2017 року керівник Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що з початку агресії Росії зниклими безвісти вважаються понад 400 українців. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.