Геращенко отримала листи від трьох українських політв’язнів

22 Лютого 2019, 12:14

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листи від трьох українських політв’язнів Кремля – Олега Сенцова, Микола Карпюка та Романа Сущенка. Про це у п'ятницю, 22 лютого, Геращенко повідомила у Facebook.

 

“Я дуже чекаю цих листів. Й щоб знати, як вони там, в ізоляції. І тому, що вони надають сил. В листах Олега Сенцова – завжди стільки життя, надії… й що найдивовижніше – він не втрачає почуття гумору, яке, мабуть, там рятує. В Олега, як в усіх творчих людей, складний почерк. А от у Миколи Карпюка – почерк ідеальний, так пишуть вчителі української мови і історії”, – зазначила перший віце-спікер.

 

 

За словами Геращенко, Сенцов у листі написав, що доля військовополонених моряків і українських політв’язнів у Росії знаходиться в руках однієї людини, і наголосив, що роботу зі звільнення в’язнів Кремля потрібно продовжувати, незважаючи ні на що.

 

Також Сенцов зазначив, що зараз у Росії головна тема – вибори в Україні. "Вони своїм виборам, мені здається, надають менше значення, ніж українським виборам або американським", – написав він.

 

Крім того, як розповіла перший віце-спікер, Сенцов у листі зазначив, що російські пропагандисти показували по телебаченню сюжети про “побиття Скабєєвої” в ПАРЄ, але так і не показали ключового – заяви Геращенко про готовність обміну заручниками, звернення до російської аудиторії з прізвищами 25 росіян, яких українська сторона готова передати в обмін на Сенцова, Карпюка, Станіслава Клиха.

“…а я кричала ці слова в тому числі в надії, що їх почують наші бранці, що вони почують, що ми боремося, не складаємо руки. Й наша тактика – на всіх майданчиках говорити про 25 росіян – правильна”, – зазначила Геращенко.

 

Лист від Карпюка, за словами Геращенко, дуже філософський, і це багато в чому звернення до українців.

 

“Всі випробування нам під силу. Під силу також і відповідальність, що покладена на нас . Інструмент розвитку – любов, правда, добро! Керуйтеся ними”, – написав Карпюк у листі.

 

 

Також Карпюк поінформував, що отримує листи підтримки не лише з України, а й з європейських країн, Ізраїлю, США, Канади, додала Геращенко.

Від Сущенка перший віце-спікер отримала листівку. “І ще в моїй пошті – чудова листівка в стилі, як він сам написав, «українського примітивізму» від Романа Сущенка – українське село, малюнок крейдою”, – написала Геращенко.

 

 

Вона закликала не забувати про українських заручників, полонених, політв‘язнів і писати їм листи.

“Завдання влади, всіх нас – боротися за звільнення. І ми робимо це на всіх можливих міжнародних майданчиках. Але давайте не забувати й про моральну підтримку- напишіть листа нашим. Підтримаємо їх”, – підсумувала Геращенко.

 

Як повідомляли, депутати Європейського парламенту у п'ятницю, 8 лютого, закликали Росію негайно звільнити всіх українських політичних в'язнів.