НОВИНИ

У Європарламенті в день народження Сущенка та Балуха закликали Росію негайно звільнити всіх політв'язнів

Крім того, депутати Європарламенту закликали міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію та врятувати українських заручників з російського полону.

Семеро депутатів Європейського парламенту у п'ятницю, 8 лютого, закликали Росію негайно звільнити всіх українських політичних в'язнів. Про це йдеться у повідомленні місії України при Європейському Союзі у Facebook.

 

"Сьогодні українські політв'язні Роман Сущенко та Володимир Балух відзначають дні народження у кремлівських тюрьмах. Представник України при ЄС Микола Точицький та депутати Європейського парламенту Марк Демесмакер (Бельгія), Едуард Кукан (Словаччина), Чарльз Теннок (Велика Британія), Міхал Боні (Польща), Ребекка Хармс (Німеччина), Джулі Ворд (Велика Британія) та Анна Фотига (Польща) написали листи підтримки Роману і Володимиру та закликали Росію негайно звільнити всіх українських політв'язнів", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, депутати Європарламенту закликали міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію та врятувати українських заручників російського полону.

 

Зазначимо, що сьогодні, 8 лютого, Роману Сущенку виповнюється 50 років, Володимиру Балуху - 48.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

 

Своєю чергою, 4 червня 2018 року у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.