Сайт "Миротворець" на День Незалежності, 24 серпня, запустить онлайн-систему Identigraf, який розпізнаватиме обличчя бойовиків і сепаратистів. Про це повідомив у Facebook народний депутат Антон Геращенко.
За його словами, запуск сайту відбудеться опівночі 24 серпня.
Логотип проекту "Identigraf". Латинський вислів на ньому означає: "Нехай здійсниться правосуддя навіть якщо впаде небо!".
«Розробка цієї системи зайняла 9 місяців і була проведена у співпраці з однією з найвідоміших світових соціальних мереж. Унікальність цієї системи в тому, що це перша в світі система, яка буде працювати у відкритому доступі в мережі "Інтернет" для пошуку сепаратистів, терористів і злочинців. Всі інші подібні системи, засновані на алгоритмі розпізнавання осіб, працюють або в режимі секретності в офісах провідних спецслужб або використовуються в закритому режимі в комерційних цілях для аналізу великих масивів фотографій», – розповів Геращенко.
Він також додав, що система "Identigraf" зможе за 20-30 секунд обробляти мільйони фотографій сепаратистів, терористів, бойовиків, ретельно зібраних за три роки роботи волонтерами Центру "Миротворець".
Крім того, Геращенко пояснив, що до 24 серпня сайт працює в тестовому режимі.
Раніше нардеп уже анонсував запуск цього проекту, однак запевняв, що він запрацює у вересні.
Нагадаємо, сайт "Миротворець" пов'язаний з нардепом Антоном Геращенком, був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм.
Сайт опублікував дані понад 5 тисяч журналістів, які отримали «акредитацію» у терористів «ДНР» та «ЛНР». Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань. Це спричинило скандал.
ЄС зажадав видалити список акредитованих журналістів, а омбудсмен Валерія Лутковська закликала закрити сайт. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету.
Проект «Миротворець» заявив про тиск і оголосив, що завершує роботу сайту, проте згодом передумав.
У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.