Геращенко назвала дату, коли має розпочатися процедура верифікації списків заручників

27 Квітня 2017, 00:13

Процес верифікації списків осіб, які відмовляються їхати в ОРДіЛО, має відбутися 28 квітня. Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

«На мінському фронті без перемін. Верифікація заяв осіб, які вчинили злочини проти України, але яких можна помилувати в рамках закону заради звільнення наших заручників, і при цьому ці особи відмовляються їхати в ОРДЛО, розпочнеться 28 квітня. Мала стартувати ще 18 квітня, ми були повністю готові, команда ОБСЄ, особисто координатор гуманітарної групи Тоні Фріш, представники СБУ і офісу Уповноваженого з прав людини вже були на Донбасі і готові були працювати, але представники ОРДЛО в останню хвилину тоді все зірвали, чому були свідками і офіс Лутковської, і ОБСЄ», – повідомила Геращенко.

Вона також висловила сподівання, що 28 квітня «обійдеться без сюрпризів, верифікація розпочнеться, і це наблизить нас до звільнення заручників».

Нагадаємо, 26 квітня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. Сторони домовилися про верифікацію відмови громадян від переміщення на непідконтрольну Україні частину Донбасу.