Генсек РЄ подав офіційне прохання до Путіна про помилування Сенцова

26 Червня 2018, 08:20

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд 25 червня подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляє Голос Америки.

 

Зазначається, як керівник РЄ, Ягланд має право це зробити згідно з Європейською конвенцією з прав людини.

 

"Документ було відправлено, чекаємо на офіційне підтвердження дипломатичними каналами Росії", – повідомили в прес-службі Ради Європи.

 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

21 червня стало відомо, що у Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).