За його словами, зараз у європейському просторі існує конфронтація: з одного боку – політика ЄС та його розширення, із другого – концепція Євразійського союзу.
«Замість скоординованого обопільного розвитку, ці доктрини, схоже конкурують між собою і спричиняють поділ. Україна міститься безпосередньо на лінії розламу поміж цих двох політик. Відтак ризик для неї полягає в питанні розколу внутрішнього», – зазначив Занньєр.
«Україна має захищати себе. Вона не повинна бути жертвою цього конфлікту політик. Для самого Києва дуже важливо установити міцний внутрішній діалог», – наголосив він.
При цьому Занньєр пригадав реакцію аудиторії на виступ колишнього віце-прем’єра, члена Партії регіонів Олександра Вілкула, який на Київському безпековому форумі сказав, що «зараз в Україні йде проектування майбутнього Європи, проектування майбутнього світу, механізмів збереження балансу відносин між найбільшими політичними та військовими міждержавними утвореннями», що дуже важливо «зберегти традиційні ринки збуту і знайти нові», а також щоб центральна влада «чула регіони», підкресливши необхідність реалізації механізму децентралізації влади.
«Як мені здається, сказане не було принципово неправильним. Представник Партії регіонів говорив про необхідність зберегти єдність держави і про те, що Крим – це Україна. Але він висловив і погляди, з якими не погоджуються інші. Це показує, що засадничі елементи (порозуміння. – Ред.) є, але існують і розбіжності, які слід залагодити», – зазначив Занньєр.
Генсек ОБСЄ наголосив, що внутрішній діалог має бути об’єднавчим.
«Саме на цьому рівні, гадаю, міжнародна спільнота здатна допомогти України налагодити діалог і спробувати захистити стабільність та суверенітет держави», – сказав він.
Інтерв’ю з Генеральним секретарем ОБСЄ читайте у № 16 «Українського тижня».