Генпрокуратура відкрила провадження проти посадовців Нафтогазу – ЗМІ

10 Серпня 2017, 10:26

Проти посадових осіб НАК "Нафтогаз України"  Департаментом з розслідування особливо тяжких злочинів в сфері економіки Генеральної прокуратури (ГПУ) відкрито кримінальне провадження. Про це Українській правді повідомив співрозмовник в ГПУ.

Він не уточнив прізвищ фігурантів справи, пояснивши лише, що вони підозрюються в порушенні двох статей КК: №172 (Грубе порушення законодавства про працю) і №364 (Зловживання владою або службовим становищем).

В рамках цього провадження 9 серпня Генпрокуратура зажадала у "Нафтогазу" список документів.

"Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, просимо надати завірені копії чинного статуту "Нафтогазу"; журналу входу/виходу в центральний офіс компанії за 18 і 21 липня 2017 року", – йдеться в запиті ГПУ на "Нафтогаз", який є в розпорядженні ЕП.

Крім того ГПУ зажадала табель обліку робочого часу глави НАК Андрія Коболєва, Щербенко В.В. (Директор з адміністративної діяльності НАК – ЕП) і Лупащенко В.М. (Начальник управління департаменту безпеки НАК – ЕП) за 18 липня; посадову інструкцію Коболєва, Щербенко і Лупащенко, що діє на липень-серпень 2017 року.

Провадження відкрито за фактом звільнення 1 серпня Ігоря Бурака з посади віце-президента-головного інженера ПАТ "Укртрансгаз".

За неофіційними даними, в зазначені дати (18 і 21 липня) Бурак приїжджав до центрального офісу "Нафтогазу", де проводив зустріч з Коболєвим, Щербенком і Лупащенком.

"Говорили про його звільнення "за власним бажанням". Він не погодився, тому (в кінці липня – ЕП) було розпочато внутрішнє службове розслідування і його звільнили за статтею", – каже співрозмовник ЕП в "Укртрансгазі".

"У ході роботи комісія зібрала відповідні доказові матеріали, встановила факти порушень і вину посадових осіб компанії, до яких були застосовані відповідні дисциплінарні стягнення, в тому числі звільнення", – таке формулювання міститься в офіційному поясненні "Укртрансгазу" до рішення про звільнення Бурака.

Ігор Бурак є членом команди екс-президента "Укртрансгазу" Ігоря Прокопіва (в даний час займає посаду заступника голови Міненерго) – опонента Андрія Коболєва.

Нагадаємо, свідчення колишнього заступника глави правління НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацуби, який уклав угоду зі слідством, дають Генеральній прокуратурі підстави на підготовку подання про надання згоди на зняття недоторканності з народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Євгена Бакуліна