Генпрокуратура скерувала до суду справу екс-міністра часів Януковича

20 Грудня 2016, 19:44

Головна військова прокуратура ГПУ завершила спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра оборони України Михайла Єжеля. Про це повідомив Генпрокурор України Юрій Луценко на сторінці у Facebook.

«Перший заочний процес над міністром Януковича. Головною військовою прокуратурою ГПУ закінчено спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра оборони України Михайла Єжеля у зловживанні службовими обов'язками та заподіянні державі збитків на суму понад 42,9 млн грн. 09.12.2016 прокурором складено і направлено в суд обвинувальний акт для здійснення заочного засудження у Солом’янському суді міста Києва», – повідомив Луценко.

Нагадаємо, у серпні 2014 року Генпрокуратура оголосила підозру Михайлу Єжелю у справі щодо знищення тилового забезпечення української армії за ст. 401-403 Кримінального кодексу. У квітні 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура здійснює досудове розслідування стосовно Єжеля за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем. 

Про підозру Єжелю ГПУ оголосила 11 березня 2016 року.

22 серпня суд дозволив Головній військовій прокуратурі провести спеціальне досудове розслідування щодо Єжеля. У ГПУ повідомили, що екс-міністр оборони підозрюється в тому, що, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб протягом 2011 – 2012 років видав чотири окремі доручення, за яким оплата комунальних послуг, спожитих суб'єктами господарювання, була здійснена за рахунок бюджетних коштів без подальшої компенсації.

Зазначеними діями завдано матеріальної шкоди державі на загальну суму близько 43 млн грн, чим заподіяно тяжкі наслідки. Його оголосили в державний розшук.

6 вересня повідомлялося, що військова прокуратура розпочала спеціальне заочне розслідування щодо Єжеля у зв'язку з його неявкою на допит. За інформацією військової прокуратури, розслідування вже завершене. Згодом у ГПУ заявили, що екс-міністр оборони ухиляється від ознайомлення зі справою. У зв’язку з цим, Печерський районний суд Києва встановив термін, протягом якого екс-міністр має ознайомитися з матеріалами справи. Після закінчення цього терміну справу з обвинувальним актом направлять до суду.