Генпрокуратура РФ відмовилася екстрадувати Януковича

6 Червня 2016, 18:21

Генеральна прокуратура РФ відмовилася заарештувати і видати на вимогу Києва екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомив офіційний представник російського наглядового відомства Алєксандр Курєнной.

За його словами, в лютому 2015 року із Генпрокуратури України "у зв'язку з проведенням досудового розслідування по одному з кримінальних проваджень надходило клопотання про тимчасове затримання і взяття під варту Віктора Януковича до отримання запиту про його видачу".

"За результатами розгляду дане клопотання залишено без виконання з підстав, передбачених Європейською конвенцією про видачу від 13 грудня 1957 року, про що українська сторона поінформована", – сказав Курєнной.

Раніше Генпрокуратура України отримала від Москви відмову по двох запитах на видачу колишнього президента країни Віктора Януковича.

Нагадаємо, у квітні організація «Трансперенсі Інтернешнл – Росія» у рамках кампанії Transparency International «Зриваємо маски» (Unmask the Corrupt) опублікувала розслідування «Янукович і Азаров в Росії», у якому стверджується, що Янукович і колишній прем’єр-міністр Микола Азаров отримали російське громадянство і наразі перебувають під захистом РФ.