НОВИНИ

Янукович і Азаров отримали російське громадянство – розслідування Transparency International

В організації називають три варіанти місцеперебування Януковича.

Організація «Трансперенсі Інтернешнл - Росія» у рамках кампанії Transparency International «Зриваємо маски» (Unmask the Corrupt) опублікувала розслідування «Янукович і Азаров в Росії». Про це повідомляється на сайті Центру антикорупційних досліджень та ініціатив «Трансперенсі Інтернешнл - Росія».

Як стверджують автори розслідування, багато фактів вказують, що Янукович і Азаров отримали російське громадянство і наразі перебувають під захистом РФ. Один із важливих висновків доповіді - поступове зняття санкцій із родичів та представників оточення Януковича і Азарова дозволяє їм продавати велику власність, придбану, імовірно, на доходи від корупційної діяльності.

Таким чином, ні Україні, ні європейським країнам не вдається компенсувати державі втрати від незаконного збагачення високопоставлених чиновників з оточення Януковича, що примушує замислитися про ефективність міжнародних заходів переслідування корупції.

Зазначимо, що автори достеменно не можуть сказати, де зараз перебуває Янукович. Тому вони розглядають три варіанти: 1) Сочі, де мешкають багато представників найближчого оточення Януковича; 2) Ростов-на-Дону, звідки президент-втікач неодноразово публічно висловлювався з приводу того, що відбувається в Україні; 3) Крим, де залишилася нерухомісь, що належала раніше Віктору Януковичу, а також мешкає його дружина і похований син.

Це розслідування зроблене на основі аналізу сотень публікацій ЗМІ. Ознайомитися з ним можна російською (http://www.transparency.org.ru/images/docs/yanek rus.pdf), а також на англійському мовах http://www.transparency.org.ru/images/docs/yanek eng.pdf).

Як повідомлялося, 4 березня Рада ЄС офіційно затвердила рішення про продовження на рік санкцій щодо екс-президента України Віктора Януковича та 15 його соратників. 

Нагадаємо, у березні керівник робочого апарату Українського бюро Інтерполу Василь Неволя заявляв, що Росія досі офіційно не визнала, що екс-президент України Віктор Янукович перебуває на її території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.