Геннадій Зубко: Потрібна монетизація субсидій

4 Серпня 2016, 13:55

Уряд планує запровадити норму, яка дозволить людям, які заощадили на субсидіях, спрямувати кошти на заходи зі зростання енергоефективності. Про це в інтерв'ю журналу "Український тиждень" заявив віце-прем'єр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

"Минулого сезону не було мотивації заощаджувати. Норма сім кубів давала змогу цього не робити. Тому зараз ми відпрацьовуємо варіанти стимулювання, щоб люди, які зекономили на субсидії, могли її потім спрямувати на енергоефективні заходи. Ми передбачаємо це саме в змінах до законодавства і, зокрема, при створенні фонду енергоефективності", – сказав Зубко.

За його словами, аналіз показав, що люди, які не отримують субсидій, споживають у середньому на 20% менше енергії.

"Щодо грошей. Не можна сказати, витрачено зайве чи ні. Одній людині нормально при 17 градусах тепла, іншій замало й 22. Суть в іншому. Аналіз, який ми проводили в однакових квартирах, в одному і тому самому будинку, засвідчив, що різниця між споживанням людини, яка отримує субсидії і яка не отримує, була в межах 20%. Це означає, що той, хто не отримує її, уважніше підходить до своїх витрат, стежить за температурою і відповідно на 20 % менше споживає. Вона більш мотивована економити на відміну від того, хто має субсидію. І якщо проаналізувати, то для тих, хто одержував субсидії в 2014-му, 2015-му, у 2016-му нічого не змінилося. Вони так само платять дуже мало за свої комунальні послуги", – додав віце-прем'єр-міністр.

Читайте також: Невикористані резерви. Як компенсувати зростання тарифів на газ

За його словами, виходом із ситуації є монетизація субсидій.

"Тому потрібна монетизація субсидій, щоб заощаджені кошти люди могли використати на енергоефективні заходи. Крім того, ми маємо розуміти, що з часом соціальні норми для людей, які не йтимуть у напрямку зменшення споживання та запровадження енергоефективних заходів завдяки запропонованим нині можливостям (компенсації тіла кредиту, частини відсотків), зменшуватимуться, щоб усе-таки їх мотивувати на такі заходи. Бо сьогодні питання не високих тарифів, а обсягу рахунків, які приходять людям. І цей обсяг безпосередньо залежить від обсягу споживання. Тому основне – зменшити обсяги споживання. І тут потрібно мотивувати людей все ж таки через можливість отримати кошти завдяки економії", – зазначив він.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень"

Автор:
Тиждень

читати ще