Генконсул РФ скаржиться, що не може купити ліків в аптеці через українську мову

28 Жовтня 2011, 12:03

На думку дипломата, «ситуація щодо російської мови (у Криму) неприйнятна і штучно нав`язана». «В Криму російська мова має користуватися широкими правами, порівнянними з державним. Це потрібно переважній більшості тих, хто проживає тут. Це їхнє право та їхній інтерес. І це право й інтерес мають дотримуватися», – вважає Андрєєв.

За словами генконсула, він «ніколи не чув жодного серйозного аргументу проти надання російській мові статусу другої державної мови. Немає такого аргументу. Це очевидне рішення, яке б зняло багато проблем».

Як вважає Андрєєв, «у Криму ситуація з російської мови якась неприродна, ненормальна». «Я ж дивлюся телевізор – в основному, там українська мова. В аптеку заходжу і намагаюся купити якісь ліки, тільки по пам`яті згадую, що це проти цього. А так нічого не розумію, хоча в українській мовній сфері я живу півтора роки і більшість загальних термінів розумію. Але не специфічних термінів», – розповів він.

Подібне, на думку дипломата, може представляти загрозу життю людей. «І це права людей, яких потрібно відстоювати! І я з жалем відзначаю, що Росія не ставить в офіційних форматах питання російської мови в належному ступені наполегливості», – сказав Андрєєв.

Також генконсул РФ у Сімферополі вважає, що в Криму має бути не одна, а 10-15 шкіл із російською програмою навчання. «У Криму є лише одна російськомовна школа з російською програмою – це восьма школа в Севастополі (школа №8 Міністерства оборони РФ – Ред.). А таких шкіл по Криму, природно, з відома місцевих і київської влад, має бути 10, 15. Там повинні за бажанням вчитися діти за російською програмою, щоб потім продовжувати навчання в Росії, та не обов`язково в Росії, де завгодно. З глибокими знаннями, зокрема в галузі рідної російської мови, для них будуть відкриті величезні перспективи», – сказав дипломат. Разом з тим він висловив жаль, що «на це поки що не вистачає ні уваги, ні ресурсів».

Як повідомлялось, офіційний Кремль надає просуванню російської мови за кордоном стратегічного характеру. Зокрема для цього розроблена спеціальна «дорожня карта», яка діятиме у 81 країні.