НОВИНИ

МЗС Росії вважає, що «соотєчествєннікі» в Україні живуть вже тисячу років

У Міністерстві закордонних справ РФ заявляють, що ніхто не платитиме за право російських співвітчизників користуватися російською мовою в Україні. Про це сьогодні на прес-конференції в Москві за підсумками всесвітньої конференції на тему: «Про статус російської мови в зарубіжних країнах» сказав директор Департаменту з роботи зі співвітчизниками за кордоном МЗС РФ Олександр Чепурін.

Відповідаючи на питання, яких заходів має намір вжити Росія для підтримки співвітчизників і російської мови в Україні, наприклад, знизивши ціну на газ для України, Чепурін назвав таку постановку питання смішною.

«Це неправильне розуміння того, що хтось за щось мусить платити в своїй же країні. Це їхня мова, це росіяни, які живуть там тисячу років, і вони мають право користуватися цією мовою. Ставити питання про те, що хтось мусить платити за те, щоб росіяни користувалися російською мовою в Україні - просто смішно», - сказав Чепурін.

Він зазначив, що відповідно до міжнародних норм російські співвітчизники повинні мати можливість здобути дошкільну, шкільну освіту, а також навчання у вишах рідною мовою.

За словами Чепуріна, що самі російські співвітчизники повинні ставити питання про статус перед владою України.

«Вони мають на це законні права, і за це ніхто платити не повинен», - сказав він.

При цьому Чепурін відзначив, що під час конференції було вироблено механізми, які можуть підтримати російську мову.

За його словами, на сьогоднішній день є достатньо інструментів для досягнення цієї мети: фонд «Русскій мір», Росспівробітництво, реалізується програма «Російська мова» та інші.

Як повідомлялось, офіційний Кремль надає просуванню російської мови за кордоном стратегічного характеру. Зокрема для цього розроблена спеціальна «дорожня карта», яка діятиме у 81 країні.

Раніше заступник керівника Федерального агентства у справах співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці (Росспівробітництво) Георгій Мурадов заявив, що Росія має політичними методами добиватися надання російській мові в Україні статусу регіональної.

У березні директор департаменту СНД МЗС Росії Віктор Сорокін повідомив, що Росія в 2010 році виділила більш як 1,2 млн. на підтримку «соотєчествєнніков» в Україні.

Міністерство закордонних справ Росії вважає, що в Україні проживає 8 млн. «соотєчествєнніков».

Загалом на пропаганду ідей «русского міра» Росія планує витратити у 2012-2014 роках близько $46 млн.

Нагадаємо, народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колєсніченко зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про принципи державної мовної політики», прийняття якого, за експертною оцінкою науковців розширить можливостій уживання російської мови до рівня, що перевищує рівень вживання української.

Окрім того, автори експертизи відзначають, що навіть порівняння із чинним законом про мови від 1989 року свідчить не на користь законопроекту Колесніченка, оскільки в ньому вилучаються норми про державні гарантії розвитку української мови, духовності та культури.

Законопроект також розкритикувала Венеціанська комісія.

Читайте також: Куди хочуть завести Україну «соотечественники»?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.