Гендиректор Укроборонпрому: У війнах майбутнього перемагатимуть країни з високим технологічним рівнем розвитку ОПК

Економіка
16 Липня 2021, 13:37

Питання інновацій та науково-технічного розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) є надзвичайно важливими та актуальними, адже у війнах майбутнього перемагатимуть країни з високим технологічним рівнем розвитку ОПК. Про це 16 липня під час форуму "Ефективна промисловість для обороноздатності" у коментарі Тижню сказав генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв.

 

"Це стосується високоточного озброєння, радарних систем, безпілотних систем, не лише літальних. Також це стосується кіберзброї та кіберзахисту. Тому ця дискусія, ініційована Укроборнпромом і підтримана Львівським безпековим форумом та Київською школою економіки, є назрілою і дуже потрібною для формування стратегії інноваційного розвитку ОПК. Власне, над такою стратегією ми зараз працюємо в нашому Концерні", – зазначив Гусєв.

 

Читайте також: Юрій Гусєв про головні задачі Укроборонпрому

 

Гендиректор Укроборонпрому зауважив, що на форумі "Ефективна промисловість для обороноздатності" Концерн презентує деякі пропозиції щодо згаданої стратегії.

"Для нас є важливою думка партнерів з НАТО, а також думка експертів і громадянського суспільства України, аби рухатися в напрямку посилення ОПК для ЗСУ насамперед", – додав Гусєв.

Читайте також: Драйвер, а не тягар

За  словами чиновника, в майбутньому з-поміж безпілотних систем актульними будуть безпілотні літальні апарати. Один з таких проєктів, “Сокіл 300”, розробило конструкторське бюро “Луч”. Він був презентований на Міжнародній виставці “Зброя та безпека” цього року. Також Укроборонпром спільно з Міністерством оборони працює над можливим створенням безпілотного БТР. Крім того, є певні напрацювання та ідеї щодо створення в майбутньому безпілотних морських систем.

 

Наразі Концерн займається розвитком радарних систем, ракетних систем та високоточного озброєння.

 

"Крім того, ми працюємо з канадійськими партнерами над створенням патронного заводу, зараз саме розробляється техніко-економічне обгрунтування. Ну і звичайно, пріорітетом для нас було і залишається вчасне і якісне виконання дежравного оборонного замовлення для Збройних сил", – розповів Юрій Гусєв.