Він не виключив, що в разі відновлення всього європейського ринку, грецький ринок може вирости в два рази.
«Ми подали заявку і сподіваємося, що пройдемо кваліфікацію. Ми маємо намір запропонувати реальну ціну, переплачувати не доречно», – сказав топ-менеджер компанії.
При цьому Мєдвєдєв відзначив, що компанія не претендує на покупку газотранспортної компанії DESFA. Він додав, що не побоюється того, що DESFA може опинитися в руках конкурентів «Газпрому», а новий акціонер гальмуватиме проект «Південний потік» на території цієїкраїни.
«Це буде злочин», – заявив він.
Нагадаємо, 29 лютого стало відомо, що Греція має намір віддати в приватні руки державні компанії, що відповідають за постачання і транспортування газу в країну. Водночас повідомлялося, що напередодні Афіни відвідала делегація «Газпрому», де обговорювалася майбутня приватизація газових активів Греції, однак офіційних коментарів по завершенню переговорів не було.
Як відомо, DESFA є дочірнім підприємством DEPA і займається виключно транспортуванням газу. Компанія бере участь у трьох регіональних проектах з будівництва газопроводів, у тому числі у російському «Південному потоці».
Грецьке агентство з приватизації і міністерство навколишнього середовища та енергетики раніше повідомили, що процес подачі заявок на приватизацію DEPA і її «дочки» DESFA завершився. За даними відомств, заявки подали 17 компаній з 12 країн, проте інші подробиці не розголошувались.
Грецькі ЗМІ повідомляли, що на купівлю DEPA претендують чотири російські компанії – «Газпром», група «Синтез» та ВАТ «Негуснефть», що входить до неї, а також інвестиційний фонд «Енергія». У числі потенційних претендентів названі італійські компанії Edison, АЕМіENI, азербайджанська держкомпанія Socar, алжирська Sonatrach, іспанські Gaz Natural і Enagas, ізраїльська корпорація Israel Corp., японська Mitsui, нідерландська Vopak, китайська ENN, чеська CEZ і грецький холдинг M&M.