Газпром перерахував Нафтогазу $2 млрд

13 Червня 2012, 17:57

"У нас є розуміння того, що величина авансу відповідає тому обсягу газу, який Україна повинна створити в своїх сховищах для підготовки до зими. Треба було б більше, дали б більше, але цю цифру визначив НАК "Нафтогаз Україна", – сказав він.

Міллер також повідомив, що найближчим часом проведе зустріч з главою Нафтогазу Євгеном Бакуліним і главою Міненерговугілля Юрієм Бойком, на якій сторони обговорять, як Україна буде здійснювати закачування газу в цьому році.

Нагадаємо, 7 червня Міллер повідомив, що підписано угоду про надання Газпромом авансу в розмірі 2 млрд дол Нафтогазу за транзит газу.

Газпром зробив пропозицію про аванс після того, як український холдинг заявив, що не буде в 2012 році оплачувати закачування російського газу в підземні сховища для виконання зобов'язань російської монополї.

Так, 18 травня Нафтогаз офіційним листом повідомив Газпром про те, що в 2012 році нагромадження газу в українських підземних сховищах буде відбуватися винятково в обсягах, необхідних для забезпечення власних потреб України.

НАК запропонував російській компанії в разі потреби оформити додаткову угоду.

Раніше Нафтогаз щороку за власні кошти закуповував в Газпрому і накачував у ПСГ газ, який надалі в опалювальний період використовувався для постачання в Європу за контрактами Газпрому.