Газпром непокоять плани України вдвічі скоротити закупівлю газу

11 Січня 2012, 14:58

"Газпром" турбують ті заяви, які прозвучали сьогодні про те, що Україна збирається відбирати значно менше газу, ніж передбачено контрактами", – заявив Міллер.

Він підкреслив, що звучить цифра у 27 млрд кубометрів газу в той час, як у контракті записана сума у 52 млрд кубометрів газу щорічно. "Потрібно платити за невибраний газ", – сказав Міллер.

Він також заявив, що українська сторона поки не зробила ніяких нових пропозицій Росії у газовому співробітництві, про які згадувалося у ході зустрічі президентів двох країн.

"На зустрічі з президентом України, де ми обговорювали різні питання і варіанти співпраці, і мова йшла не тільки про якісь нові документи, а перш за все мова йшла про нові великі проекти. Щось вдалося зробити чи ситуація поки що не розвивається?" – поцікавився Мєдвєдєв у Міллера.

"Нічого істотно нового не відбулося", – відповів Міллер, додавши, що ніяких нових пропозицій з боку українських партнерів не надходило.

"Наші українські друзі поки тільки говорять, але ніяких конкретних пропозицій не зроблено", – сказав він. При цьому він підкреслив, "можна сподіватися, що якісь конкретні пропозиції будуть зроблені найближчим часом".

Нагадаємо, 11 січня міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко знову заявив про те, що Україна удвічі зменшує закупівлю російського газу. «Ми зменшуємо закупівлю газу удвічі, і з 1 січня у нас відбір буде на рівні 27 млрд куб.м», — сказав він.

Нагадаємо також, що ще на початку вересня, після того, як українська сторона офіційно повідомила РФ про зниження обсягів закупівлі газу, глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що НАК «Нафтогаз України» у будь-якому випадку повинен оплачувати щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу згідно з підписаними контрактами на умовах «бери або плати».

Як заявляв раніше Бойко, Україна протягом наступних чотирьох років має намір більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з майже 40 млрд на сьогодні до 12,5 млрд куб м у 2015 році) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд кубометрів, а також заміщення газу вугіллям та підвищення енергоефективності.