НОВИНИ

У Газпромі заявили, що Україна може взагалі не брати газ. Але платити повинна

«Нафтогаз України» повинен оплачувати «Газпрому» щорічно не менше 33 млрд кубометрів газу, як це передбачено умовами довгострокового контракту на умовах «бери або плати», заявив журналістам глава російської компанії Олексій Міллер.

«У 2012 році «Газпром» може поставити в Україну і 27, і 26, і 29 млрд кубометрів газу. І навіть взагалі не постачати газ, якщо Україна цього захоче», - сказав Міллер.

«Але питання зовсім не в цьому, а в тому, що у будь-якому випадку НАК «Нафтогаз України» оплачуватиме постачання з розрахунку не менше ніж 33 млрд кубометрів. Такі умови «бери або плати» за діючим контрактом, і вони застосовуються як цього року, так і протягом усього терміну контракту», - відмітив він.

Як повідомлялось раніше, НАК «Нафтогаз України» подала заявку російському «Газпрому» на зниження закупівлі у 2012 році до 27 млрд куб. м природного газу.

Нагадаємо, 23 серпня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що у найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд кубометрів у рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям.

Україна з весни веде переговори з Росією про можливе зниження ціни на природний газ.

У першому півріччі цього року "Газпром" поставив на адресу НАКу 27,36 млрд куб. м газу, у липні - близько 1,34 млрд

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.