“Газпром” ініціює розірвання всіх контрактів з Україною щодо транзиту газу

2 Березня 2018, 15:51

Російський "Газпром" ініціює процедуру розірвання всіх контрактів з Україною щодо поставки та транзиту газу. Про це в п'ятницю, 2 березня, заявив глава російського регулятора Алєксєй Міллєр.

 

"Газпром" змушений негайно почати в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання контрактів з "Нафтогазом України" на постачання і транзит газу", – повідомив він.

 

За словами Міллєра, суд виніс таке рішення у зв'язку з тим, що "в Україні різко погіршилася економічна ситуація".

 

"Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок вирішувалися економічні проблеми України. Продовження дії контрактів для "Газпрому" – економічно недоцільно і невигідно", – наголосив він.

 

Як повідомлялося, 1 березня заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила, що Україна направила ноту Європейському Союзу про застосування механізму попередження кризових ситуацій в енергетиці та ініціювала тристоронні переговори в форматі Україна-ЄС-Росія щодо забезпечення стабільності поставок газу російським "Газпромом" в Україну та ЄС. Згодом в Єврокомісії повідомили, що готові стати посередником у переговорах між Україною та Росією щодо врегулювання ситуації з постачанням російського газу в Україну.

 

Нагадаємо, 1 березня російська компанія "Газпром" відмовилась постачати НАК "Нафтогаз України" оплачений газ. При цьому у "Нафтогазі" вважають відмову "Газпрому" порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. За словами голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, за чотири роки закупівлі Нафтогазом газу у європейських постачальників не було жодного випадку, коли б компанія не отримала паливо, за яке заплатила.