НОВИНИ

У ЄС заявили про готовність стати посередником у переговорах між Україною і РФ щодо транзиту газу

За даними Ітконен, обсяги запасів газу в українських сховищах зараз становлять менш як 10 млрд куб. метрів, що є "дуже добре для цієї пори року".

У Єврокомісії повідомили, що готові стати посередником у переговорах між Україною та Росією щодо врегулювання ситуації з постачанням російського газу в Україну. Про це в п'ятницю, 2 березня,  у Брюсселі повідомила речник ЄК Анна-Каіса Ітконен.

 

"Українська влада поінформувала нас щодо можливої надзвичайної ситуації в українській газовій транзитній системі. Ми серйозно сприйняли це занепокоєння. І ми готові працювати з українською та російською владою", – заявила Ітконен.

 

За її словами, вчора віце-президент ЄК з енергетичних питань Марош Шефчович спілкувався з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, який просив його "активізувати консультації стосовно можливих тристоронніх переговорів з РФ та Україною".

 

"Єврокомісія готова спростити такі переговори, якщо є запит від двох сторін. Сьогодні віце-президент контактуватиме з міністрами з питань енергетики України та Росії для обговорення ситуації", – додала Ітконен.

 

Водночас вона повідомила, що наразі "постачання газу в ЄС є стабільним та нормальним". За даними Ітконен, обсяги запасів газу в українських сховищах зараз становлять менш як 10 млрд куб. метрів. Вона додала, що це "дуже добре для цієї пори року".

 

Як повідомлялося, 1 березня заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила, що Україна направила ноту Європейському Союзу про застосування механізму попередження кризових ситуацій в енергетиці та ініціювала тристоронні переговори в форматі Україна-ЄС-Росія щодо забезпечення стабільності поставок газу російським "Газпромом" в Україну та ЄС. 

 

Нагадаємо, 1 березня російська компанія "Газпром" відмовилась постачати НАК "Нафтогаз України" оплачений газ. При цьому у "Нафтогазі" вважають відмову "Газпрому" порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. За словами голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, за чотири роки закупівлі Нафтогазом газу у європейських постачальників не було жодного випадку, коли б компанія не отримала паливо, за яке заплатила.