Гаазький суд спростував спроби Росії видати себе за посередника у конфлікті на Донбасі – Порошенко

21 Квітня 2017, 13:10

Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання Мінських домовленостей, визнавши її стороною мінського процесу, а не посередником. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час наради з Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, заступником Глави Адміністрації Президента Костянтином Єлісєєвим та заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль.

За словами глави держави, визнання цього є не політичною, а вперше – юридичною оцінкою. 

"Міжнародний суд ООН закликав Росію до повного виконання Мінських домовленостей. Це означає, що Росія є стороною Мінських домовленостей, а не посередником, як із самого початку вона намагалась себе представити. Визнання цього, наголошую, є не політична оцінка, а вперше прозвучала юридична оцінка, яка є надзвичайно важливою для нас", – підкреслив Порошенко.

Президент зауважив, що політична оцінка діям Росії була дана у багатьох документах і не лише в Україні, а й у рішеннях Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту і багатьох інших міжнародних інституцій.

Також глава держави нагадав, що судом було ухвалено надзвичайно важливе рішення щодо забезпечення позову у вигляді зобов’язання Російської Федерації зробити кілька кроків: починаючи від відновлення функціонування Меджлісу кримськотатарського народу і, завершуючи забезпеченням права українських громадян на вивчення української мови в окупованому Криму.

Раніше Міжнародний Суд ООН зобов’язав Російську Федерацію забезпечити дотримання своїх міжнародно-правових зобов’язань на період розгляду позову України.

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Президент України Петро Порошенко назвав таке рішення Міжнародного суду ООН багатообіцяючим.