Freedom House закликає США заборонити в’їзд російським посадовцям через нечесні вибори

8 Грудня 2011, 08:39

«Незважаючи на кричущі і відчайдушні зусилля керівництва Росії та партії влади «Єдиної Росії» спотворити результати на свою користь, 4 грудня російські виборці послали чіткий сигнал невдоволення довготривалим лідером Владіміром Путіним. Нестримні переслідування опозиції і груп громадянського суспільства, кібератаки на ліберальні сайти, такі як Живий журнал і незалежна організація спостерігачів «ГОЛОС», всепроникне шахрайство і вкидання бюлетенів не змогли приховати той факт, що багато росіян втомилися від корумпованого статус-кво і всього, що «Єдина Росія» собою представляє», – зазначає організація.

Саме тому, Freedom House вважає, що Сполучені Штати і вільні народи світу повинні продовжувати підтримувати тих мужніх росіян, які вийшли на мітинги проти влади. Адміністрація президента США Барака Обами повинна продовжувати виступати з різкими заявами проти шахрайства та обману, організованих «Єдиною Росією».

Також Freedom House пропонує Конгресу США заборонити в'їзд російським порушникам прав людини. 

«Прийняття запропонованого двома партіями Акту Сергія Магнітського – закону, який пропонує заборонити в’їзд російським порушникам прав людини до Сполучених Штатів, пошле очевидний сигнал прем’єр-міністру Путіну та його партії «Єдина Росія», що винні в порушеннях прав людини, а тому більше не зможуть поїхати до США або захищати свої корумповані схеми в наших фінансових інституціях. Для посилення цього повідомлення ми закликаємо Конгрес затвердити Майкла Макфола, дійсного прихильника демократії, послом до Росії», – йдеться в прес-релізі Freedom House.

Нагадаємо, стурбованість порушеннями на парламентських виборах в Росії висловив Європейський Союз. Їх розкритикували також спостерігачі від ОБСЄ та ПАРЄ, які заявляли про численні порушення.

Раніше з критикою російської влади у зв'язку з порушеннями на виборах виступила держсекретар США Гілларі Клінтон. На цю заяву відреагувало МЗС Росії, яке заявило, що висловлювання Клінтон щодо парламентських виборів, які відбулися в Росії, а також подібні коментарі представників Білого дому і Держдепартаменту неприйнятні.

Крім того, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch засудила арешт опозиціонерів і демонстрантів у Москві і закликала російську владу поважати право громадян на свободу зібрань. Як повідомлялося, 5 грудня у Москві поліція затримала близько 300, а у Петербурзі 150 учасників акції протесту.

За результатами опрацювання 99,99% бюлетенів виборів у Держдуму Росії, 49,3% голосів дісталися «Єдиній Росії». При цьому «єдинороси» втрачають конституційну більшість.

Позначки: