В Україні вперше з 2014 року зареєстровано спад показників демократичних процесів. Про це йдеться у доповіді міжнародної неурядової організації Freedom House під назвою «Країни у перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму», опублікованій у середу, 11 квітня.
У доповіді йдеться про те, що із продовженням керованого Росією конфлікту на сході країни, українські політики користуються почуттями патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриванні воєнних зусиль.
«Напади на громадянське суспільство і політичних опонентів підірвали рушійну силу процесу реформ в Україні», – зауважив директор проекту «Країни в перехідному періоді» Нейт Шенкан.
Він також вказав на те, що хоча реформи щодо децентралізації тривають, інші ключові пріоритети, в тому числі заходи щодо боротьби з корупцією, зайшли в глухий кут.
"Віконце можливостей для України не закрилося, але воно звузилося", – зазначив Шенкан.
Директор проекту переконаний, що звинувативши неурядові організації і журналістів в антинаціоналізмі, політики намагаються виключити легітимні голоси від публічних дебатів тільки тому, що вони критикують уряд.
Загалом Freedom House відзначає, що у 2018 році зареєстровано найбільший спад показників демократичних процесів за всю 23-річну історію дослідження становища в країнах в перехідному періоді. 19 із 29 країн, проаналізованих у доповіді, показали, що рівень розвитку демократії у 2018 році знизився. Вже другий рік поспіль автори доповіді констатують, що, серед цих країн спостерігається більше консолідованих авторитарних режимів, ніж консолідованих демократій.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що організація Freedom House віднесла Україну до категорії частково вільних країн. У доповіді організації зазначається, що "Україна продовжує одужувати від розладу після президентства Віктора Януковича", а також кризи, викликаної окупацією Криму Росією.