Філіпп де Лара вказав, що європейська ідея «обов’язку пам’яті» базується на тому, що визнання злочинів минулого убезпечує від їхнього повторення.
«Безумовно, ця західноєвропейська мораль – «цього більш ніколи не повториться» краще виглядає, аніж тотальна амнезія жахів та злочинів комуністичного режиму, яку ми спостерігаємо в Росії. І росіяни багато заплатять за відсутність судового процесу над комунізмом. Прикриття незнання або необізнаності, прикриття брехні спотворюють цю правду. Якою би не була офіційна версія цієї правди, яку в Росії намагаються приховати – весь світ знає про це, і росіяни в один прекрасний день дізнаються, те що дійсно насправді відбувалось»», – сказав філософ.
Водночас він вказав, що в Росії є молоді науковці, які зараз працюють над відкриттям історичних документів. «Вони роблять чудову роботу, яка отримує підтримку та відгук в Західній Європі. Вона дасть свої плоди і для Росії також», – додав Філіпп де Лара.
Читайте також: Філіпп де Лара: «Тоталітарні режими мертві, але вони донині справляють сильний вплив на різні держави та їхню культуру»
Як відомо, Філіп де Лара – професор університету Париж II (Університету Пантеон-Ассас), викладає філософію та політичні науки. Досліджує питання антропології тоталітаризму. Співпрацює як критик із відомим у Франції інтернет-виданням nonfiction.fr.