НОВИНИ

У Румунії в’язницю для політв'язнів перетворять на Меморіал жертв комуністичного режиму

Уряд Румунії ухвалив постанову про виділення коштів на перетворення колишньої в'язниці для політв'язнів у місті Римнику Серат на Меморіал пам'яті жертв комуністичного режиму. Про це повідомляє румунський Інститут з розслідування справ жертв комуністичного режиму (IICCMER).

«Після проведення реставраційних робіт і благоустрою території співробітники Інституту з розслідування злочинів комуністичного режиму розпочнуть оформлення і створення Меморіального комплексу пам'яті жертв тоталітарного комуністичного режиму в Румунії», – сказано у повідомленні.

У Інституті зазначають, що рішення про надання будівлі для пам'ятного Меморіалу ухвалене ще 2007 року, проте, у зв'язку з фінансово-економічною кризою, грошові кошти для музею будуть виділені лише цього року.

В'язниця у місті Римнику Серат була споруджена ще наприкінці XIX століття, а з 1948 по 1963 роки влада соціалістичної Румунії використовувала її для утримання румунських політв'язнів. Головними в'язнями були румунські селяни, які виступали проти примусової колективізації, а також колишні керівники Націонал-селянської партії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.