Французькі сенатори відвідали Тайвань через “загострення відносин” з КНР

Світ
7 Жовтня 2021, 21:00

Тайвань продовжуватиме відігравати роль члена міжнародного співтовариства та забезпечуватиме регіональний мир та стабільність. Про це заявила президентка Тайваню Цай Інвень під час візиту делегації французьких сенаторів на тлі загострення напружених стосунків із Китаєм.

У середу, 6 жовтня, чотири французькі сенатори на чолі з ексміністром оборони Аленом Річардом прибули до Тайваню, незважаючи на рішучі протести та осуд Китаю, який вважає острів своєю територією і завжди обурений візитами іноземних чиновників.

Візит сенаторів відбувся одразу після того, як Пекін направив в зону протиповітряної оборони Тайваню безпрецедентну кількість своїх бойових літаків. 

Вторгнення в зону ідентифікації протиповітряної оборони (ADIZ), буфер за межами повітряного простору країни, сталося за кілька годин після того, як Державний департамент США закликав Пекін припинити діяльність, якою він "провокує" та "дестабілізує" ситуацію.

Читайте також: Байден та Цзіньпін будуть дотримуватись “тайванської угоди”

У свою чергу Цай подякувала Франції за її візит, та стурбованість ситуацією в Тайванській протоці та міжнародну підтримку.

"Ми продовжимо виконувати свої обов'язки як членів міжнародного співтовариства щодо забезпечення миру та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми також сподіваємось, що наш спільний внесок із Францією буде вагомішим для забезпечення миру,- заявила президентка та додала, що Тайвань "дуже зворушений" приїзду Річарда вирішив приїхати, незважаючи на те, "тиском" ( це посилання на Китай – ред.).

Варто зазначити, що Алан Річард, голова Тайванської групи дружби Сенату Франції, (був міністром оборони Франції з 1997 по 2002 рік) раніше двічі відвідував Тайвань – у 2015 та 2018 роках. У березні цього року посольство Китаю в Парижі виступило проти зустрічей французьки хвисокопосадовців  із тайванськими чиновниками . У відповідь МЗС Франції заявив, що : "Французькі законодавці самостійно приймають рішення щодо своїх планів, подорожей та своїх контактів на основі принципу поділу влади".Цай прямо не згадував про нещодавню діяльність ВПС Китаю.

Читайте також: Чому Східна Європа будує альянс із Тайбеєм, а не з Пекіном

На даний момент сенатори – не єдині іноземні гості Тайваню. Цай зустрілася також із колишнім прем'єр-міністром Австралії Тоні Ебботтом.

"Звичайно, не всі і не скрізь задоволені прогресом Тайваню, однак я зауважу, що Тайвань майже щодня кидає виклик своєму гігантському сусіду", – сказав пан Ебботт. 

Додамо,що ані Франція, ані Австралія не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем. Однак Тайвань прагне зміцнити свої зв'язки з іншими демократіям, особливо із США та їхніми союзниками, через те, що Китай посилює тиск, намагаючись змусити острів прийняти суверенітет КНР.

У свою чергу міністерство закордонних справ Тайваню заявило, що ретельно слідкуватимуть за запланованим самітом між президентом США Джо Байденом та президентом КНР Сі Цзіньпіном.