Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Франція засуджує новий вирок Луценку

20 Серпня 2012, 14:36

 «Ми засуджуємо новий вердикт, проголошений у справі Юрія Луценка, який лише зміцнює занепокоєння, що вже висловлювали Франція та її європейські партнери стосовно очевидно несправедливих, політично вмотивованих процесів проти Юлії Тимошенко та інших колишніх членів її уряду, котрі нині перебувають в опозиції», – заявив Венсан Флореан .

«Ми знову закликаємо Україну припинити зловживати судочинством, поважати принципи правової держави та відповідати власним міжнародним зобов’язанням», – додав речник МЗС Франції, наголосивши, що лише на таких підставах можливі подальше зближення з Європейським Союзом та, зокрема, підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС .

Речник МЗС Венсан Флореані також відзначив, що позиція Парижа збігається з баченням інших країн-членів ЄС, які уважно стежитимуть за перебігом майбутніх парламентських виборів в Україні.

Нагадаємо, 17 серпня Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 2 років обмеження волі за службову недбалість у справі про розслідування отруєння Віктора Ющенка.  Розчарування новим вироком Луценку висловили США

У лютому суд визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року, з тих пір він перебуває в Київському СІЗО.