Франція закликає Україну припинити далекі від євростандартів судові процеси

26 Грудня 2011, 15:49

«Ми глибоко жалкуємо про рішення українського правосуддя відхилити апеляцію колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яку в жовтні будо засуджено до семи років в’язниці… Процес, який закінчився так само як і суд першої інстанції, розгортався поспіхом та з порушенням прав людини на захист», – йдеться в заяві.  

«На саміті Україна-ЄС 19 грудня ЄС знову підтвердив своє бажання співпрацювати з Україною в довгостроковій перспективі. В обмін на ці зобов’язання від Європи, як підкреслив президент Ван Ромпей, ми очікували, що Україна докладе значних зусиль з точки зору поваги до європейських цінностей. У зв’язку з цим, суд по апеляції Тимошенко, як і процесуальні дії щодо інших діячів опозиції, є знаками, які ми сприймаємо з великою стурбованістю», – заявило Міністерство закордонних справ Франції.

«Ми закликаємо Україну вжити негайних заходів для забезпечення дотримання верховенства права і, щоб покласти кінець судовим процесам далеким від європейських стандартів у цій галузі», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 24 грудня глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон також висловила стурбованість у зв'язку з відхиленням апеляції екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Кетріш Ештон заявила, що «в процесі апеляції не були адекватним чином розглянуті недоліки в ході первинного суду над пані Тимошенко, який не відповідав міжнародним стандартам справедливого, прозорого судового процесу». Крім того, вона висловила жаль у зв'язку з тим, що Тимошенко, як лідер опозиційної партії, не буде допущена до участі в парламентських виборах в 2012 році, а також щодо того, що виборче правосуддя на Україну як і раніше має місце.  

А міністр закордонних справ Канади Джон Бейрд також зустрів рішення Апеляційного суду «глибоким занепокоєнням». «Канада стурбована тим, як українська влада здійснювала арешт, суд, засудження та процес розгляду апеляції Юлії Тимошенко. Очевидна політична упередженість та свавілля судового процесу у цій та іншій справах перешкоджають політичному розвитку України. Безумовно те, що законна та активна опозиція є життєво-важливою складовою ефективної демократії», – заявив Бейрд.