Міністерство закордонних справ Франції висловило стурбованість погіршенням ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму. Текст заяви оприлюднив посол України у Франції Олег Шамшур у Тwitter.
«Через три роки після анексії Криму Росією, Франція, як і раніше, залишається рішуче налаштованою на повне відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – йдеться в тексті заяви.
У зовнішньополітичному відомстві Франції підкреслили, що нехтування кордонами суперечить міжнародному праву і є прямою загрозою міжнародній безпеці та призводить до серйозних наслідків для міжнародного порядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав.
«Саме тому міжнародне співтовариство, Європейський Союз і Франція не визнають анексію Криму Росією», – наголошується у повідомленні.
Як зазначається, Франція стурбована мілітаризацією півострова і погіршенням ситуації у галузі прав людини, зокрема, серед кримських татар. Відповідно до резолюції Генеральної асамблеї ООН 71/205 від 19 грудня 2016 року, надзвичайно важливо, щоб регіональні та міжнародні механізми моніторингу в галузі прав людини і неурядові організації, що захищають права людини, мали безперешкодний доступ до всієї території України, в тому числі до Криму і Севастополя. Франція закликає до звільнення усіх осіб, затриманих в порушення міжнародного права, наголосили в міністерстві.
Нагадаємо, вторгнення Росії в Криму почалося в кінці лютого-початку березня 2014 року, коли в Крим були перекинуті війська без розпізнавальних знаків з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ. Також було створено збройне формування з російських "козаків", яке називало себе "самооборона Криму" за аналогією з Самообороною Майдану.
Перші російські війська увійшли в Крим ще 20 лютого. Російська влада стверджує, що почала процес повернення Криму на два дні пізніше – 22 лютого 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про визначення дати окупації Криму.
Як відомо, міжнародна спільнота засудила анексію Криму Росією.