НОВИНИ

"Велика сімка" засудила агресію Росії та закликала бойовиків з Донбасу скласти зброю

Лідери країн G7 назвали стриманими дії українських силовиків, які проводять антитерористичну операцію на південному сході країни, і висловилися за якнайшвидше застосування "меморандуму миру і злагоди". Про це йдеться в комюніке за підсумками робочої вечері "Сімки".

"Перед обличчям неприпустимого втручання у суверенні справи України з боку Російської Федерації ми підтримуємо український уряд і народ.Ми закликаємо незаконні збройні формування роззброїтися. Також ми закликаємо українську владу зберегти зважений підхід у проведенні операцій з відновлення законності і порядку", - йдеться у заяві глав-країн-членів G7.

У документі також відзначається "істотний внесок Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)  у деескалації кризи".

"Сімка" також привітала "готовність української влади продовжити національний діалог"

"Ми вітаємо "меморандум миру і злагоди", прийнятий Верховною Радою 20 травня, і висловлюємо бажання, щоб він міг бути швидко застосований", - зазначається в комюніке. 

Лідери також закликали український парламент і уряд продовжити конституційну реформу.

Також лідери країн-членів G7 відзначили успішне проведення виборів президента і привітали Петра Порошенка з обранням на посаду президента.

Водночас, "Сімка" засудила порушення РФ суверенітету і територіальної цілісності України.

"Незаконне приєднання Криму до Росії, а також дії щодо дестабілізації Східної України є неприйнятними і мають бути припинені. Ці дії порушують основні принципи міжнародного права... Ми закликаємо Російську Федерацію визнати результати виборів, завершити виведення своїх збройних сил на кордоні з Україною, зупинити потік зброї і бойовиків через кордон", - заявили лідери країн-членів і закликали РФ застосувати свій вплив на сепаратистів, аби ті "склали зброю і відмовилися від насильства".

На останок країни G7 підтвердили свої плани ввести санкції щодо фізичних та юридичних осіб, які активно підтримують або реалізовують "порушення суверенітету і територіальної цілісності України", і які загрожують миру, безпеці і стабільності України.

"Ми здійснюємо сувору політику невизнання стосовно Криму/Севастополя, відповідно до Резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН", - резюмували лідери "Сімки" і додали, що готові активізувати "адресні санкції та обмежувальні заходи" щодо РФ.

Як відомо, 4-5 червня у Брюсселі проходить саміт G7 за участю лідерів США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади замість зустрічі у форматі G8 за участю Росії, яка мала відбутися в Сочі, але була скасована через агресію РФ щодо України. На саміті сторони обговорюють ситуацію в Україні та проведуть дискусію щодо готовності посилити санкції проти Росії, якщо цього вимагатиме подальший розвиток подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.