Сенат Франції (верхня палата парламенту) ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Про це інформують ЗМІ.
Як зазначається, проект закону у верхній палаті представляв державний секретар Франції з європейських справ Арлем Дезір.
На засіданні були присутні посол України у Франції Олег Шамшур та представники народні депутати України Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко.
«Укладення Угоди про асоціацію спрямоване на зміцнення політичного діалогу та торговельно-економічних обмінів між Україною та ЄС, що дасть змогу зблизити нормативно-правову основу і започаткувати всеосяжну лібералізацію торгівлі в контексті «політична асоціація та економічна інтеграція» з ЄС», – ідеться в преамбулі законопроекту.
Законопроект був ухвалений за прискореною процедурою, започаткованою урядом 25 березня 2015.
На підтримку ратифікації угоди висловилися заступник голови комісії у зовнішніх справах, з питань оборони і збройних сил сенатор-соціаліст Даніель Рене (Daniel Reiner), голова сенаторської групи дружби Франція-Україна Ерве Морей (Herve Maurey), сенатор фракції «Еколожистів» Андре Гатолен (Andre Gattolin) та сенатор групи CRC Мішель Булі (Michel Bilout) та інші. Загалом у дебатах узяло участь 9 сенаторів.
Нагадаємо, Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію 21 березня 2014 р., відклавши підписання її економічної частини, яка включає положення про створення зони вільної торгівлі, до президентських виборів в Україні.
Новообраний Президент України Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі 27 червня 2014 року. 16 вересня Верховна Рада і Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Як повідомлялося, 24 квітня угоду про асоціацію Україна-ЄС ратифікували Португалія та Фінлянді, а напередодні угоду ратифікувала Бельгія (однак за формальною процедурою, ратифікаційні закони ще має підписати король Бельгії).
Крім цього, наразі процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили такі країни-члени ЄС – Угорщина, Румунія, Словаччина, Литва, Латвія, Мальта, Естонія, Швеція, Болгарія, Польща, Хорватія, Німеччина, Данія, Ірландія, Нідерланди, Велика Британія, а також сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.