Успіх російської пропаганди полягає в тому, що термін «холодна війна» став сприйматися в ЄС негативно. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" розповіла французький історик Франсуаза Том.
"Холодна війна почалася тоді, коли Захід став чинити спротив Сталіну. До 1945 року, смерті Рузвельта, західні країни робили поступки СРСР у всьому. Завдяки холодній війні вони лишилися вільними, бо, якби її не було, росіяни дійшли б до Ла-Маншу. А треба сказати, що Сталін у травні 1945-го мав такі плани", – зазначила Том.
Вона додає, що англійці дуже швидко усвідомили загрозу з боку СРСР, і Черчилль був стурбований цим уже навесні 1945-го, бо Рузвельт оголосив, що американці залишать Європу за півроку після закінчення війни.
"Холодна війна – не негативний феномен. Але завдяки їй європейці зберегли свою свободу. Тому я захищаю це поняття", – зазначила Том.
"Ситуація 1947 року і нинішні події певною мірою подібні: Захід починає усвідомлювати, що не можна поступатися Путіну і що потрібно встановити для нього якісь рамки. Це те, що американці зробили після Другої світової війни, коли дали Сталіну зрозуміти, що не дозволять йому просто так захопити Тегеран або поділити Туреччину. І тоді, і тепер має бути встановлено якусь політику стримування", – переконана Том.
"Попри те що нині каже Путін, наприкінці 1940-х років політика стримування не мала в собі агресивних наступальних дій супроти Росії. Їй не хотіли дозволити поширювати свою агресію ще більше. Ідея Кеннанa полягала в тому, що потрібно вичекати, доки внутрішні протиріччя знесилять СРСР і він розпадеться. Мені здається, що Захід нині застосовує таку саму стратегію. Скажу як історик: внутрішніх проблем у Росії стільки, що вона не може існувати в нинішньому вигляді надто довго. Але колапс не станеться моментально, доведеться почекати. Я розумію, що Україні, де загроза нависає над головою, чекати довго надто важко", – додала вона.
Повний текст інтерв'ю з французьким істориком Франсуазою Том читайте у №1 "Українського тижня".