У Іспанії, Франції чи Німеччині сприймання України, Майдану та війни в публічному просторі — це суміш «мислення великими категоріями» і спантеличеності. Про це у свіжому номері «Тижня» пише Франсіско де Борха Ласерас, заступник керівника мадридського представництва Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR).
«Відповідальність за конфлікт в очах громадськості лежить здебільшого на Росії та Путіні, якого оцінюють зазвичай дуже негативно. Однак частина експертів, дипломатів та політиків вважає ще і Євросоюз винним у «провокуванні» Кремля Угодою про асоціацію, яка виражає нехтування інтересами РФ загалом», — йдеться в колонці автора.
Крім того, за словами Ласераса, поширеним є спрощене трактування України, хоча такий погляд узагалі характерний для більшості міжнародних тем.
«Типовий приклад — поділ країни на Захід і Схід або ж бачення її крізь призму олігархів та корумпованої влади. Частково скепсис зумовлений дискредитованими політиками Помаранчевої революції та враженням, що нові — теж зі старої гвардії. Картину доповнює нестабільність українського політичного життя. І, попри помітну тут роль пропаганди та дезінформації, факт залишається фактом: у Західній Європі досі немає якісної бази, на якій формувалося б об’єктивне розуміння України з усіма її особливостями. До певної міри цей чинник і недостатня зближеність західно- та східноєвропейського суспільств і відбиваються в дискусії щодо зовнішньої політики», — пише він.
Водночас чиновник з ECFR зазначає, що у нової України є невеличкий шанс довести, що скептики помиляються.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»